Deviant Beauty
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Artisti penibili

+2
Emily
SandraKrisztina
6 participanți

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

In jos

Artisti penibili - Pagina 2 Empty Re: Artisti penibili

Mesaj  SandraKrisztina Vin Feb 12, 2010 12:15 pm

Topicul se refera la artisti. Cei pe care i-ai insirat tu Erwin nu sunt asa ceva.
Sunt in domeniul muzical de foarta multa vreme incat sa stiu ca ceea ce spune Ioana este foarte adevarat.
Cei talentati cu adevarat nu au sanse prea mari , cel putin nu in Romania si asta este mai mult decat trist.
SandraKrisztina
SandraKrisztina
Admin

Mesaje : 122
Data de inscriere : 01/02/2010
Varsta : 35
Localizare : Bucuresti

http://alicualexa.wordpress.com/

Sus In jos

Artisti penibili - Pagina 2 Empty Re: Artisti penibili

Mesaj  VianneDeviant Vin Feb 12, 2010 1:18 pm

Adi Minune si restul gastii lor sunt considerati artisti de catre societate si de catre masa de oameni care ii asculta.

Intr-adevar , daca nu ai bani nu prea poti sa faci nimic nicaieri ,nu numai in Romania.

Alt penibil din punctul meu de vedere e Marius Moga. Da e bun ca si producator. Dar ca si artist , daca nu ar fi fost Andy ( impreuna ei formeaza Morandy) , Marius ar fi fost pierdut ca si cantaret.

Recunosc ascult piesa Angels de la ei , dar nu pentru faptul ca o canta ei , ci mai mult pentru mesajul pe care il transmite acea piesa. Este singura care imi place de la ei.
VianneDeviant
VianneDeviant
Admin

Mesaje : 68
Data de inscriere : 01/02/2010

https://devbeau.forumgratuit.ro

Sus In jos

Artisti penibili - Pagina 2 Empty Re: Artisti penibili

Mesaj  Emily Sam Feb 13, 2010 9:44 pm

Deja se iveste o cearta la orizont si arata cam urat



Fiecare are propriile sale pareri, si ar fii dragut ca intr-o societate civilizata sa ne respectam parerile unii altora Very Happy

In primul rand ( imi incalc propria regula) MANELISTII NU SUNT ARTISTI!!

De unde i-ati scos artisti p-astia? Shocked

Manelistii se bazeaza pe infatisare ( care apropo, e de toata rusinea) si pe prostia lumii in care traim azi.

Daca nu ar fii ascultatori de manele, nici ei nu ar mai prospera...
Emily
Emily
Moderator

Mesaje : 37
Data de inscriere : 01/02/2010
Varsta : 31
Localizare : Oradea

http://emilygoeswild.blogspot.com/

Sus In jos

Artisti penibili - Pagina 2 Empty Re: Artisti penibili

Mesaj  erwin28 Dum Feb 14, 2010 8:25 am

depinde ce intelegi tu prin artisti
si muzica este o arta.
si pictura, si chiar zidaria.
acum depinde de clasa in care te incadrezi, esti artist, amator, sau depinde de fiecare.

erwin28

Mesaje : 41
Data de inscriere : 04/02/2010
Localizare : constanta

Sus In jos

Artisti penibili - Pagina 2 Empty Re: Artisti penibili

Mesaj  SandraKrisztina Dum Feb 14, 2010 3:09 pm

Manelistii si muzica lor ( furata in proportie de 90 % ) nu sunt si nu fac ARTA!

Din orice punct de vedere luata problema.
SandraKrisztina
SandraKrisztina
Admin

Mesaje : 122
Data de inscriere : 01/02/2010
Varsta : 35
Localizare : Bucuresti

http://alicualexa.wordpress.com/

Sus In jos

Artisti penibili - Pagina 2 Empty Re: Artisti penibili

Mesaj  ioana Dum Feb 14, 2010 6:16 pm

Toate genurile de muzica, inclusiv muzica populara are influente.
Nu avem muzica autentica 100%, la fel cum nu are nimeni. Manele sunt imprumutate de la greci, dupa muzica lor traditionala (populara la noi), dar si ei o au amestecata cu imprumuturi de la muzica traditionala turceasca (au stat 400 ani sub dominatie turceasca).
Adica muzica turceasca+muzica greceasca= muzica traditionala greceasca.
Muzica traditionala greceasca a fost modificata si promovata ca si manele la noi dupa ce a fost modificata.
Dar a fost modificata si dupa ce a fost promovata in romania, ajungand manelele de azi, cantate de inculti, de oameni cu talent si bani, calitatea desfiintanduse caci asta se cere de romani.
Nu conteaza calitatea, conteaza cine ii atinge pe romani la sentiment.
De aici se merge pe muzica cautata, care e de fapt acea muzica ce-i face pe romani sa traiasca in melancolie si nu in nostalgie.
Putini traiesc nostalgia. Poporul roman din pacate este in descendenta si asta ii macina. De aici si ideea ca manelele sunt totul pentru unii, zicand adevarul.
Dar e un adevar fals, un adevar de pahar si lacrimi.
Muzica de arta, este cea traita. Nu conteaza genul, conteaza trairea.
Asa se deosebesc artistii in muzica.

ioana

Mesaje : 26
Data de inscriere : 11/02/2010
Varsta : 42
Localizare : Romania

Sus In jos

Artisti penibili - Pagina 2 Empty Re: Artisti penibili

Mesaj  SandraKrisztina Mar Feb 16, 2010 4:17 pm

Fiecare are preferintele sale si in mod normal , fiecare ar trebui sa respecte gusturile celorlalti.
Insa de aici pana la a ridica cantaretii de manele la rang de artisti mai este foarte mult.
A fi un Artist complet presupune : voce, prezenta scenica ( look ) , melodii de calitate ,show, marketing.
Asa cum de ex, in spatele lui Lady Gaga sta o armata de oameni care promoveaza conceptul Lady Gaga, brand-ul Lady Gaga.
Nu se poate una fara alta daca vrei sa fii artist. Nu se poate sa ai voce buna , si sa faci playback, sa nu fii promovat si sa faci show-uri de 2 lei, asa cum nu se poate sa fii bocna in muzica dar sa fii super promovat si sa ai show-uri specataculare. Daca unu din atuuri lipseste, nu mai esti artist.
Acum ca ti-am aflat ocupatia draga Ioana, pe felia de muzica imi pare rau dar greu ma poti contrazice.
Am destule studii muzicale incat sa stiu cum merg lucrurile asa cum tu le ai pe ale tale in domeniile tale.
Deci lasa-ne cu artistii manelari....
SandraKrisztina
SandraKrisztina
Admin

Mesaje : 122
Data de inscriere : 01/02/2010
Varsta : 35
Localizare : Bucuresti

http://alicualexa.wordpress.com/

Sus In jos

Artisti penibili - Pagina 2 Empty Re: Artisti penibili

Mesaj  VianneDeviant Mar Feb 16, 2010 4:24 pm

Manelistii sunt artisti in ochii celor care ii asculta. Asa cum eu ascult rock , da? si trei sferturi din cei care de abia ma cunosc ma clasifica dupa muzica pe care o ascult. Si ei ( manelistii ) zic despre rockeri ( referindu-ma la cei care canta ) ca nu sunt artisti. DIferenta este in ochii celui care asculta o muzica , sau alta.

DA. dupa standarde, manelistii nu sunt artisti. Ca despre faima , bani , masini si femei canta si Nicusor de la Braila , care a murit acum ceva timp. Sigur il stiti ca e plin Youtube-ul de el. Vagabontul din Braila.

Deci asadar si prin urmare ( :lol ) , manelistii sunt artisti pentru cei ce ii asculta , cat pentru noi ceilalti nu sunt si nici dupa standardele "Artistice" nu pot primi rang de artisti.
VianneDeviant
VianneDeviant
Admin

Mesaje : 68
Data de inscriere : 01/02/2010

https://devbeau.forumgratuit.ro

Sus In jos

Artisti penibili - Pagina 2 Empty Re: Artisti penibili

Mesaj  SandraKrisztina Mar Feb 16, 2010 4:33 pm

Pai din partea mea sa faca bors , nu ma intereseaza cei care asculta manele.
Desigur ca aici intervin ei, cu vai satanistii, vai dezaxatii...si tot asa.
In acest caz nu ai decat : treci mai departe si lasi de la tine ori va luati la bataie.
Personal am evitat mereu locurile unde stiam ca se poate lasa cu asa ceva si am incercat sa ma duc in locuri unde stiam ca e muzica ok, si nu isi vor face aparitia asemenea specimene.
Multi mi-ar spune rasista, injusta in gandire si intoleranta.
La fel cum i-as numi si eu pe altii.
Diferenta este ca eu daca nimeresc intr-o nunta unde se mai baga o manea , stau in banca mea, eventual ies pana afara la aer, sau ma prind in vreo discutie sa ma pot deconecta de la ce aud, ei daca nimeresc intr-un loc cu ceva rock sau ceva mai greu decat suporta urechile lor , imediat incep sa injure, sa faca ca toti draci. Si atunci cand vezi ca vin o hoarda de ciori sa se ia de tine, doar Iisus sa te cheme sa stai ca si cum nimic nu se intampla si sa incepi sa vorbesti despre pace si armonia care ar trebui sa existe.
SandraKrisztina
SandraKrisztina
Admin

Mesaje : 122
Data de inscriere : 01/02/2010
Varsta : 35
Localizare : Bucuresti

http://alicualexa.wordpress.com/

Sus In jos

Artisti penibili - Pagina 2 Empty Re: Artisti penibili

Mesaj  ioana Joi Mar 04, 2010 7:04 pm

Apropo de artistii penibili.
Te-am asculta pe Yutube.
Sincera sa fiu, chiar ai intra in topul artistilor penibili.
Tu te-ai ascultat inainte sa te inregistrezi pe Yutube?
Cere si tu sicerele pareri ale prietenelor tale. Sincerele prietene, ti-ar zice acelasi lucru.
Ori nu ai mai exersat sau ceva se intampla cu vocea ta.
Si esti penibila in actiunile tale. Chiar inca esti o copila.
Presupun ca relatiile personale cu oamenii nu au ce cauta in public.

ioana

Mesaje : 26
Data de inscriere : 11/02/2010
Varsta : 42
Localizare : Romania

Sus In jos

Artisti penibili - Pagina 2 Empty Re: Artisti penibili

Mesaj  SandraKrisztina Vin Mar 05, 2010 3:53 am

Yutube? Mai doamna profesoara de engleza, ai repetat aceeiasi greseala de 2 ori. Cum esti tu traducatoare la nush ce institutie cand se vede clar cata engleza stii?
Nu am sa sterg postul tau, pt ca nu ma deranjeaza criticile, stiu sa mi le asum. Nu poti sa placi la toata lumea. Dar pe tine Ionica draga te voi bana, ca sa inveti alta data sa vorbesti.
Si daca iti vei face alte conturi, la fel voi proceda.
Vezi-ti de traducerile tale si nu mai intra aici. Nu ai ce cauta.
Relatiile mele personale cu orice persoana le postez unde vreau eu, pentru ca ma privesc si atata timp cat si cealalta persoana e ok cu asta, nu vad de ce nu as scrie despre cineva anume din anturajul meu.
Nu iti convine, nu citi, nu scrie, nu asculta. Cine te obliga?
Acestea fiind spuse... la revedere.
SandraKrisztina
SandraKrisztina
Admin

Mesaje : 122
Data de inscriere : 01/02/2010
Varsta : 35
Localizare : Bucuresti

http://alicualexa.wordpress.com/

Sus In jos

Artisti penibili - Pagina 2 Empty Re: Artisti penibili

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum