Deviant Beauty
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Personajul meu favorit este...

2 participanți

In jos

Personajul meu favorit este... Empty Personajul meu favorit este...

Mesaj  SandraKrisztina Joi Feb 04, 2010 11:13 am

Cu siguranta nu doar o data ne-am identificat cu un anume personaj dintr-o carte, i-am urmarit evolutia cu sufletul la gura, am visat alaturi de el, am sperat, am suferit, am fost fericiti...exista personaje care ne pot marca intreaga copilarie.
Personajul vostru preferat care este?
SandraKrisztina
SandraKrisztina
Admin

Mesaje : 122
Data de inscriere : 01/02/2010
Varsta : 35
Localizare : Bucuresti

http://alicualexa.wordpress.com/

Sus In jos

Personajul meu favorit este... Empty Re: Personajul meu favorit este...

Mesaj  VianneDeviant Vin Feb 12, 2010 1:36 pm

O sa radeti si o sa ma considerati copil ,dar dupa cum unii stiu nu imi pasa Very Happy

Personajul meu preferat este Harry Potter. Am citit toate cartile in romana si in engleza de doua ori cel putin. Este o poveste interesanta , captivanta , iar viata lui este aproximativ la fel cu cea a unui om normal doar ca el este vrajitor.

Iar Harry Potter nu este doar o carte pentru copii , fiindca la cata violenta e in cartea aia , eu una nu as recomanda-o unui copil.

De ce este el preferatul meu ?

Desi nu pot sa spun ca ma identific 100% cu el , sunt totusi anumite lucruri care ne aseamana, dar in primul rand ii admir puterea de a trece peste toate obstacolele care i se prezinta de-a lungul vietii : moartea parintilor , viata alaturi de rudele lui care il chinuiau inca de mic , tratandu-l ca pe un servitor, riscul pe care si-l asuma incercand sa le salveze vietile celor mai buni prieteni ai lui si vietile altora in acelasi timp. Este un fel de erou , doar ca nu are costum de latex si nu zboara ( decat pe matura ) Very Happy
VianneDeviant
VianneDeviant
Admin

Mesaje : 68
Data de inscriere : 01/02/2010

https://devbeau.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum