Deviant Beauty
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

THE OUT'S

4 participanți

In jos

THE OUT'S Empty Re: THE OUT'S

Mesaj  ioana Joi Feb 11, 2010 11:00 pm

Tipa asta are sigur probleme de incadrare in societate.
Nu m-ar mira sa fie o personalitate paranoica, narcisica sau frustata.
Asta a sufeit sigur o trauma serioasa, ori a fost violata sau ceva de genul asta.
Sigur ori nu e maritata, ori are un sot gelos care o cam plezneste.
Astea sunt categoriile in care s-ar icadra.
Am dreptate sau nu?

ioana

Mesaje : 26
Data de inscriere : 11/02/2010
Varsta : 43
Localizare : Romania

Sus In jos

THE OUT'S Empty Re: THE OUT'S

Mesaj  SandraKrisztina Vin Feb 12, 2010 12:30 am

La care tipa te referi, Ioana?
SandraKrisztina
SandraKrisztina
Admin

Mesaje : 122
Data de inscriere : 01/02/2010
Varsta : 35
Localizare : Bucuresti

http://alicualexa.wordpress.com/

Sus In jos

THE OUT'S Empty Re: THE OUT'S

Mesaj  erwin28 Vin Feb 12, 2010 7:25 am

se refera la profa de latina

si ai dreptate, este excentrica, sigur a trecut printr-o trauma nasoala
traeste in lumea ei

erwin28

Mesaje : 41
Data de inscriere : 04/02/2010
Localizare : constanta

Sus In jos

THE OUT'S Empty Re: THE OUT'S

Mesaj  SandraKrisztina Vin Feb 12, 2010 12:10 pm

Nu suntem aici ca sa criticam ca in piata Erwin, postul tau suna exact ca al unei babe frustrate care nu are ce face acasa dupa ce i se termina telenovela si se duce in piata sa mai barfeasca putin. Ok, am inteles se imbaraca aiurea. Gata. Nu este cazul sa ii facem analiza psihologica. Te crezi prea la moda cumva?
Credeam ca ideea este sa isi vada fiecare de gradina lui. Topicul asta nu a fost facut sa ne luam de persoane ci de stilurile lor vestimentare. Sper ca intelegi diferenta.
Motivele pe care o persoana sau alta le are pentru a se imbraca cumva o privesc in exclusivitate.
De-aia nu mai are Lady Gaga sute de mii de fani si nu mai castiga 100.000 de euro pe saptamana , pentru ca se imbraca excentric. A fi excentric nu inseamna a fi nici dezaxat nici sa fii suferit traume de vreun fel.
Te inteleg ca meseria ta te face sa crezi ca ai idee despre mintea umana, si implicit despre problemele sale de ordin psihologic, dar nu e cazul aici.
SandraKrisztina
SandraKrisztina
Admin

Mesaje : 122
Data de inscriere : 01/02/2010
Varsta : 35
Localizare : Bucuresti

http://alicualexa.wordpress.com/

Sus In jos

THE OUT'S Empty Re: THE OUT'S

Mesaj  ioana Vin Feb 12, 2010 2:46 pm

Se pare ca nu ai fost atenta
Eu am inceput cu analiza psihologica si nu m-am luat de ea ca persoana
Am analizat un caz pur si simplu la fel cum fac mereu si imi place
Iar atat timp cat nu gasesc nimic interesant pe acest forum decat idei plagiate, ce altceva mai pot face?

ioana

Mesaje : 26
Data de inscriere : 11/02/2010
Varsta : 43
Localizare : Romania

Sus In jos

THE OUT'S Empty Re: THE OUT'S

Mesaj  SandraKrisztina Vin Feb 12, 2010 2:49 pm

Ce te-a facut sa te inscrii daca nu iti place?

Nu mereu e cazul sa analizezi pe oricine. Fa-ti o analiza tie daca tot te pasioneaza, la un topic numai al tau, pe care il poti deschide la membrii noi.
SandraKrisztina
SandraKrisztina
Admin

Mesaje : 122
Data de inscriere : 01/02/2010
Varsta : 35
Localizare : Bucuresti

http://alicualexa.wordpress.com/

Sus In jos

THE OUT'S Empty Re: THE OUT'S

Mesaj  ioana Vin Feb 12, 2010 3:07 pm

Nimeni nu se poate analiza singur, nici macar eu.
Are cine sa ma analizeze si se pricepe foarte bine.
Apoi si analiza a fost ca pe o discutie, nu critica sau barfa.
Adica din partea voastra ca ziceti de aia sau cealalta ca e asa cum e, ca are sau nu personalitate, ca e serioasa sau parasuta, atunci cand criticati membrii unei trupe sau comentati pe cineva, e ok si nu va mai trimiteti singure in ale topicuri.
Deci te intreb pe tine, cum suna ? Care e diferenta intre ce am postat eu si voi?
Iti zic eu care e diferenta. Eu nu sunt Tu.

ioana

Mesaje : 26
Data de inscriere : 11/02/2010
Varsta : 43
Localizare : Romania

Sus In jos

THE OUT'S Empty Re: THE OUT'S

Mesaj  SandraKrisztina Vin Feb 12, 2010 3:18 pm

Te rog sa imi arati unde am folosit eu in criticile mele expresiile urmatoare :

" tu esti un nenorocit dragut "
" cutare a suferit vreo trauma "

Ioana niciodata nu am jignit in posturile mele asa cum o faci tu. Sincer acuma, eu m-am legat numai de artisti in legatura cu ceea ce canta. Tu in schimb , cand a fost vorba de profa de latina, de la cum se imbraca, ai ajuns sa o faci o frustrata, o inadaptata si o traumatizata. Ai dus discutia in directia gresita. Nu te interesa pe tine cum e ea ca persoana, ci cum se imbraca , asta era punctul de plecare.
SandraKrisztina
SandraKrisztina
Admin

Mesaje : 122
Data de inscriere : 01/02/2010
Varsta : 35
Localizare : Bucuresti

http://alicualexa.wordpress.com/

Sus In jos

THE OUT'S Empty Re: THE OUT'S

Mesaj  ioana Vin Feb 12, 2010 3:30 pm

Stai fata! Ce te-a apucat?
Mai intai vezi si tu in dictionar cum se cheama astfel de expresii si apoi fa afirmatii.
Am caracterizat o persoana din exterior la fel cum ati facut si voi cu artistii vostri penibili, dar unii pentru care sa gasesc destui "sa le fie fani". Care e problema?
Nu pentru aste e democratie? Nu are fiecare dreptul la opinie? Sau e comunism ca nu are nimeni voie decat sa sustina doar afirmatiile voastre?
Pe forumuri se discua, se critica, se lauda, dar se si "injura". Pentru asta sunt forumuri.
Vezi pareri, opinii si asa se fac sondaje.
Nu se pupa in fund si aplauda ce vor moderatorii. Mai vezi si alte forumuri...

Ai dreptate ca nu e problema mea cum se imbraca ea, dar am caracterizat o situatie, un caz, o persoana oarecare, si la prima vedere. Care e problema ta? Team atins cumva si pe tine?
Scuze atunci.

ioana

Mesaje : 26
Data de inscriere : 11/02/2010
Varsta : 43
Localizare : Romania

Sus In jos

THE OUT'S Empty Re: THE OUT'S

Mesaj  SandraKrisztina Vin Feb 12, 2010 3:58 pm

Fata are un nume, Ioana si cred ca e destul de evident.

Nu trebuie sa pupi in fund pe nimeni si nici parerile cuiva nu trebuiesc luate drept etalon.
Dar conteaza cum te exprimi, daca e forum si daca e democratie ( serios, unde vezi tu asa ceva in Romania? ) asta nu inseamna ca trebuie sa facem balci. Tinzi sa analizezi prea mult presoane care chiar nu merita asta.
Fa-ti daca vrei topic separat si deschizi pentru fiecare persoana care un subiect, cu analiza fiecaruia, daca asa te vei simti mai bine si iti da mai bine iluzia de democratie.
SandraKrisztina
SandraKrisztina
Admin

Mesaje : 122
Data de inscriere : 01/02/2010
Varsta : 35
Localizare : Bucuresti

http://alicualexa.wordpress.com/

Sus In jos

THE OUT'S Empty Re: THE OUT'S

Mesaj  erwin28 Vin Feb 12, 2010 5:50 pm

comentam un subiect creat
am uitat ca eu nu am voie sa dau ex de persoane fara sa le denumes. Voi da.
O cheama profa de latina Twisted Evil

erwin28

Mesaje : 41
Data de inscriere : 04/02/2010
Localizare : constanta

Sus In jos

THE OUT'S Empty Re: THE OUT'S

Mesaj  ioana Vin Feb 12, 2010 6:31 pm

Era un film de desene animate numai cu animale, caruia imi scapa numele, dar avea un citat de capatai:
"TOATE ANIMALELE SUNT EGALE, NUMAI CA UNELE SUNT MAI EGALE DECAT CELELALTE !"!.
Nu ma intelege gresit, caci nu te-am facut animal insa am descris teoria si baza democratiei. Asta daca intelegi ce vreau sa zic.

ioana

Mesaje : 26
Data de inscriere : 11/02/2010
Varsta : 43
Localizare : Romania

Sus In jos

THE OUT'S Empty Re: THE OUT'S

Mesaj  SandraKrisztina Vin Feb 12, 2010 7:04 pm

Forumul are un caracter personal-subiectiv , e normal sa fie parerile noastre aici. In al doilea rand nici nu mai stiu ce esti fata sau baiat dupa ultimul post la scriitori preferati.
Daca Erwin zice ca esti o persoana atat de importanta acuma nah, trebuie sa ne plecam in fata ta sau cum?
Ma intreb ce cauta o persoana cu o functie asa de inalta pe un forum, la fel cum si Erwin nu inteleg de ce a intrat aici cand stim ce meserie are.
Cand va scrie " drepturi rezervate" atunci vom avea probleme cu cineva pentru subiectele de aici. Pana atunci ... se discuta subiecte generale, nicio persoana intreaga la minte nu ar comenta.
Si daca totu ce se scrie pe forumuri si pe net e fals, si tu esti la fel sa inteleg, si atunci, nu vad de ce mai zabovesti pe aici sincer.
SandraKrisztina
SandraKrisztina
Admin

Mesaje : 122
Data de inscriere : 01/02/2010
Varsta : 35
Localizare : Bucuresti

http://alicualexa.wordpress.com/

Sus In jos

THE OUT'S Empty Re: THE OUT'S

Mesaj  ioana Vin Feb 12, 2010 7:49 pm

Oare ce caut eu aici?
Buna inrebare.
E simplu. Tot ce e nou, merita studiat.
Cine a zis ca functia il face pe om? Nu ma deosbesti pe strada, decat la dinee.
Eu ma consider un om normal, care are de la mama natura ceva in plus ce nu mi-am pus eu. Puteai fi tu in locul meu si eu in al tau.
Nu ma consider nimeni. Iar daca e ceva nou ce e binedescris de unul dintre prietenii mei, inseamna ca merita vazut si studiat.
Asa am ajuns eu pe aici. Si nu regret.
Daca vrei sa stii ce sunt, va trebui sa vii sa ma verifici. Dar oare o sa fie suficient pentru tine?
Scapi rapid de mine. Zi cum se anuleaza acest cont.
Iar cand am zis de plagiat, toti fac asta. Trebuia sa judecati mai profund. Adica tot ce se afirma fara baza e cacialma. Daca aveati si voi dovezi de sustinere, era alta situatie.
Eu sunt capabila sa-ti dau mai multe sfaturi decat gasesc aici pe acet forum. Ca doar asta fac zilnic, mai ales dimineata si seara. Presupun ca orice femeie face acest lucru.

ioana

Mesaje : 26
Data de inscriere : 11/02/2010
Varsta : 43
Localizare : Romania

Sus In jos

THE OUT'S Empty Re: THE OUT'S

Mesaj  SandraKrisztina Vin Feb 12, 2010 8:05 pm

Daca nu mai vrei sa intrii poti sa nu o mai faci. E la fel de simplu.
Si daca intr-adevar vrei sa dezactivezi acest cont, sunt sigura ca vei gasi modalitatea.
I trust in you on that one.
SandraKrisztina
SandraKrisztina
Admin

Mesaje : 122
Data de inscriere : 01/02/2010
Varsta : 35
Localizare : Bucuresti

http://alicualexa.wordpress.com/

Sus In jos

THE OUT'S Empty Re: THE OUT'S

Mesaj  VianneDeviant Mar Feb 16, 2010 4:12 pm

OK. vad ca lucrurile au luat-o un pic pe aratura pe aici .

Sa ma fac un pic inteleasa.

AICI nu exista nimeni care sa fie atestat sau cu ceva diploma de orice fel asupra subiectelor discutate. La machiaj si coafura eu sunt singura care poate spune " DA !! e asa cum zici tu " pentru ca eu am cursuri facute pe aceasta treaba si mama se ocupa cu asa ceva si am trait in mediul acesta de cand ma stiu.

IN al doilea rand , nu ma intereseaza cine cu cine e prieten. Am facut un regulament clar in care se stipuleaza ca nu aveti voie sa injurati sau sa atacati o persoana, oricine ar fi acea persoana. Si nu o spun pentru ca acest forum ar fi ceva clar, juridic sau nu . Sunt parerile fiecaruia si fiecare si le poate expune cum vrea atata timp cat respecta regulamentul. Nu cred ca am cerut marea si cerul in regulament. Decat putin respect , daca nu fata de voi , macar fata de moderatori sau admini , pentru ca ne straduim sa facem ceva aici.

Sunt constienta ca mai sunt inca 50.000 de alte forumuri la fel. Dar fiecare forum e pe treaba lui.
Si daca ar fi sa fie cineva aici specializat in forumuri si in discutii pe forumuri sunt eu si Emily. Eu cel putin stau pe forumuri de cativa ani buni, asta in momentul in care eu am 21 de ani. NU ma intereseaza varsta nimanui de aici , sau functia sau mai stiu eu ce. Aici TOTI suntem egali. De ce? Fiindca prin esenta noi suntem egali din nastere, ca pe parcurs in fata societatii nu mai suntem egali , asta e alta mancare de peste.

O sa va rog ( si acum vorbesc la modul general ) sa incetati cu disputele de genul cine ce face , sau cine cati ani are , sau altele asemanatoare caci nu au rost si incarcati forumul degeaba.

Ioana , nu este nevoie sa iti inchizi contul. Daca vrei poti sa stai aici si sa postezi cat vrei si unde vrei , atata timp cat urmezi regulamentul nu are nimeni nimic cu tine . Si asta e valabil pentru toti.

Sper ca m-am facut inteleasa si ca nu o sa mai existe probleme ca cele mentionate mai sus.
VianneDeviant
VianneDeviant
Admin

Mesaje : 68
Data de inscriere : 01/02/2010

https://devbeau.forumgratuit.ro

Sus In jos

THE OUT'S Empty Re: THE OUT'S

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum